התקנת מזגן עילי

מזגן עילי, או בשמו האחר: מזגן מפוצל (משום שהוא מפוצל ל-2 יחידות: החיצונית והפנימית) הוא המזגן הנפוץ בישראל והוא קיים בגדלים שונים שמתאימים בעיקר לחדרים קטנים או משרדים ועד לסלונים בגדלים בינוניים. עוצמתו נעה בדרך כלל בין 1 ל-3 כוח סוס. עלות התקנת מזגן עילי זולה בהשוואה לעלות מזגן מיני מרכזי.

האם מזגן עילי מתאים לי?

לפני שאתם קונים מזגן עילי, מומלץ להתייעץ עם מוכר מזגנים או טכנאי מזגנים על מנת לעשות בחירה חכמה, מכיוון שהבחירה נעשית לפי מספר קריטריונים שצריך לקחת בחשבון.

איך מתקינים מזגן עילי:

את היחידה הפנימית הנקראת "מאייד" או כפי שכולם קוראים לו "המזגן" – תולים על הקיר בגובה של כ-2 מטרים מהרצפה. כך מבטיחים שדיירי החדר לא יתקלו במזגן ושזרימת האויר תהיה כלפי חלקו העליון של החדר – דבר המבטיח קירור מיטבי. כמו כן תליית המזגן חוסכת במקום בשטח הרצפה בחדר וכמובן תורמת למראה אסתטי.

את היחידה החיצונית הנקראת בשפה מקצועית "מעבה" או "מדחס" – תולים על מעמד ייעודי הנקרא "גישטל", אשר מקובע אל הקיר (הפונה כלפי חוץ הבית) באופן חזק במיוחד.

את הצנרת המקשרת בין שתי היחידות (המאייד והמעבה) מעבירים דרך קדח שיוצרים בקיר. דרך אותו קדח מוציאים את צינור הניקוז ומאריכים אותו בהתאם, בצורה אסתטית ומוצנעת.

לצורך ביצוע התקנת מזגן עילי, חשוב לבחור בבעל מקצוע איכותי וללא פשרות, על-מנת שהעבודה תתבצע כהלכה. ההתקנה מלווה בגרימת לכלוך ואבק בשל הקידוחים בקירות, ולכן מומלץ לנצל תקופה של שיפוץ הבית לצורך ההתקנה של המזגן או אפילו רק לצורך ביצוע קידוחים כהכנה עתידית לתליית מזגן בקלות ובמהירות, בעתיד.

תרמוקור. מביאים אליכם את החורף
תרמוקור. שמחים להביא אליכם את החורף.

כדאי לדעת:

מזגן עילי וגם מזגנים מסוגים אחרים – נושבים אויר קר מאוד בטמפרטורה קבועה ועושים הפסקה רק כאשר הגיעו לטמפרטורה רצויה. במילים אחרות – מזגן עילי הוא לא "חכם" במיוחד וההפסקות בפעילות המזגן עשויות להפריע לאנשים במקצת. לכן רצוי לשקול התקנת מזגן מתקדם ומודרני בטכנולוגיית אינוורטר שמווסת את הטמפרטורה בצורה חכמה יותר.

Call Now Buttonהתקשר לייעוץ חינם