התקנת מזגן מיני מרכזי

התקנה של מזגן מיני מרכזי חייבת להיות מתוכננת בקפידה על ידי איש מזגנים מקצועי.

הדבר כרוך ראשית בבחירת גודלו של המזגן על מנת שיתאים לחלל אותו רוצים למזג וכן כדי להתאימו לדרישת הלקוח.

התקנת מזגן מיני מרכזי מתאימה בעיקר לחללים גדולים כגון: דירות, מחסנים, חנויות וכיוצא באלה.

תהליך ההתקנה

את היחידה הפנימית , או בשמה האחר "מאייד", מתקינים צמוד לתקרה ובדרך-כלל מבצעים הנמכת תקרה מגבס כדי להסתיר את המאייד והצנרת על מנת שלא יהיו גלוים לעין וכדי לשמור על מראה נקי ואסתטי. יש לדאוג לפתח שירות מתחת למאייד לצורך תיקון עתידי או לניקוי מסננים שיגרתי. גודל הפתח נקבע לפי דרישת היצרן.

יש לקחת בחשבון את הרעש מהמאייד ולכן בדרך כלל הוא לא יותקן בחדרי מגורים אלא במסדרון או בחדר האמבטיה.

למאייד מרכיבים "מרכזיה" אשר דרכה יזרום האויר דרך "שרשורים" עד לפתחי יציאת האויר הנקראים "תריסים" שמגיעים בגדלים החל מ- 20*20 ס"מ.

את היחידה החיצונית ("המעבה") יש להתקין במקום מאוורר ככל האפשר ויש לקחת בחשבון את הרעש שהוא מייצר ואת החום שהוא פולט בקיץ. בנוסף, שימו לב שהמתקין מניח גומיות תושבת בין היחידה לגישטל על מנת למנוע רעש בעת פעולת המנוע.

מהם דמפרים?

את השליטה בוויסות האויר מהמזגן ניתן לשדרג עם התקנת דמפרים אשר שולטים על זרימת האויר לכל חדר בנפרד, באמצעות שלט שיש לכל חדר. באופן הזה, כל דיירי הבית יכולים כל אחד בנפרד לשלוט על הטמפרטורה בחדרם.

לדוגמה, אם בשעה מסויימת כל המשפחה יושבת בסלון ואין צורך במיזוג החדרים האחרים – אפשר לשלוט במזגן כל שכל האוויר יובל אל הסלון ולא אל החדרים האחרים. הדמפר אינו שולט על המזגן אלא הוא שולט על מנוע שמותקן על השרשור שפותח או סוגר את זרימת האויר לאותו חדר בלבד.

צפו בסרטון של אלקטרה שמסביר על הפעלה נכונה עם מערכת דמפרים.

אנו בתרמוקור, מתמחים בהתקנות מזגנים מכל הסוגים ועושים זאת עד לשביעות רצונו המלאה של כל לקוח. אם יש לכם שאלה או אם אתם מעוניינים לשמוע חוות דעת מקצועית, אל תהססו לצור איתנו קשר.

Call Now Buttonהתקשר לייעוץ חינם