חיסכון בצריכת החשמל של המזגן

כידוע לכם, בעונת הקיץ החמה, אלפי בתים בישראל מפעילים את המזגן רוב שעות היממה, דבר שגורר כמובן צריכת אנרגיה גבוהה וחשבון חשמל מנופח. אם לא ידעתם, ישנם מספר דברים שבאפשרותם לעשות על מנת לוודא שצריכת החשמל של המזגן שלכם תיהיה מינמלית ככל האפשר.

איך להפחית את צריכת החשמל של המזגן?

  1. ראשית יש לדאוג לבידוד מקסימלי של החלל אותו רוצים למזג, זאת-אומרת סגירת דלתות, חלונות או כל פתח אחר בחלל הממוזג.
  2. מזגן בעל ביצועים גבוהים חוסך בצריכת החשמל. לכן, יש להקפיד על תחזוקה שוטפת של המזגן כגון: בדיקת מסננים, בדיקת לחץ גז במערכת, בדיקת בידוד לצנרת וכו'. זאת כדי לדאוג שהמזגן יהיה תקין ויפעל בצורה חלקה ללא הפרעות.
  3. בעונת הקיץ החמה מומלץ לדאוג להצללת החדר ע"י אמצעים שונים כגון: תריסים, וילונות, גגונים, צלונים וכדומה, וזאת בכדי למנוע חדירה ישירה של קרני השמש לאזור הממוזג, שגורמות לחימום האוויר בחלל החדר ולעבודה מאומצת של המזגן.
  4. יש לדאוג לזרימה חופשית של אויר מהמזגן ללא הפרעות כגון: מדפים,ו ילונות, ארונות וכו' העלולים לחסום את זרימת האויר מהמזגן לחלל הממוזג.
  5. יש לכוון את הטמפרטורה הרצויה לתנאים נוחים ולא קיצונים זה יגרום רק לחוסר נוחות ולבזבוז אנרגיה. שינוי של הטמפרטורה במזגן במעלה אחת צלסיוס גורם לשינוי של כ-5% בצריכת החשמל. למשל: אם הפעלתם את המזגן על 20 מעלות במקום 18 – חסכתם לעצמכם 10% בצריכת החשמל!

 

Call Now Buttonהתקשר לייעוץ חינם